Get Adobe Flash player
Lek. AGNIESZKA SUPRANOWICZ
specjalista reumatolog
*
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Reumatologii w Klinicznym Szpitalu Wojewodzkim nr 2 w Rzeszowie, w ktorej odbyła i ukończyła 5-letnie szkolenie specjalizacyjne z reumatologii, uzyskując w 2020 roku tytuł specjalisty reumatologa.
Od 2019 roku jest pracownikiem dydaktycznym w Kolegium Nauk Medycznych Uniwerystetu Rzeszowskiego. Stale poszerza i aktualizuje swoją więdzę w zakresie reumatologii, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach oraz śledząc doniesienia polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych (PTR, EULAR, ACR).
*
Przyjmuje: w piątki tylko po uprzedniej rejestracji telefonicznej
Rejestracja telefoniczna pod nr tel: 509 180 981 (czynna w dni robocze) w godzinach: 14:00-18.00
Cena wizyty: 150 zł.
Reumatolog - specjalista zajmujący się leczeniem zapalnych chorob stawow, układowych chorob tkanki łącznej i chorob kości.
*
CHOROBY REUMATOLOGICZNE:
* Reumatoidalne zapalenie stawow
* Zesztywniające zapalenie stawow
* Spondyloartropatia seronegatywna
* Łuszczycowe zapalenia stawow
* Polimialgia reumatyczna
* Choroba Stilla
* Układowe choroby tkanki łącznej:
- Toczeń rumieniowaty układowy
- Twardzina układowa
- Zapalenie skorno-mięśniowe
- Mieszana choroba tkanki łącznej
- Zespoł Sjogrena
* Układowe zapalenia naczyń:
- Zapalenie dużych naczyń (Olbrzymiokomorkowe zapalenie tętnic, Choroba Takayasu)
- Zapalenie średnich naczyń (Guzkowe zapalenie tetnic, Choroba Kawasaki)
- Zapalenie małych naczyń, w tym: ANCA - zależne zapalenia naczyń (Ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń, Eozynofilowa ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń, Mikroskopowe zapalenie naczyń)
* Choroba Schonleina - Henocha
* Pokrzywkowe zapalenia naczyń z hipokomplementemią
* Dna moczanowa
* Fibromialgia
* Osteoporoza
* Zespoł antyfosfolipidowy
*
DIETA W CHOROBACH REUMATYCZNYCH
Odpowiednio opracowana dieta nie musi być koniecznie związana ze schorzeniami układu pokarmowego lub alergią.
Rownież w przypadku takich chorob jak dolegliwości reumatyczne właściwy jadłospis może pomoc nam walczyć z chorobą i na dłużej zachować sprawność fizyczną. Jest to związane przede wszystkim z tym, że otyłość 
i nadwaga dodatkowo obciążają osłabione chorobą stawy, ktore nie są w stanie utrzymać ciężaru ciała pacjenta. Reumatolodzy twierdzą, że odpowiednia dieta (dobrane żywienie) posiada lecznicze działanie na organizm.
W przypadku chorob reumatycznych, ktore przy obecnym stanie medycyny, nie są niestety uleczalne, ważne jest stosowanie kompleksowego leczenia.
Terapia powinna obejmować także rożnorodna dietę, ktora dostarczy osłabionemu organizmowi wszystkich niezbędnych do życia i walki z chorobą mikroelementow i witamin. 
Na pewno nie zastąpią takiej diety żadne suplementy diety lub witaminy w kapsułkach, chociaż niewykluczone, 
że nasz lekarz zaleci nam także przyjmowanie dodatkowo takich preparatow. Trzeba jednak koniecznie pamiętać, że szkodliwy dla zdrowia jest zarowno nadmiar jak i niedobor tych składnikow odżywczych. Bez nich szybciej będzie rozwijać się osteoporoza, stan zapalny może się zaostrzyć, mogą też wystąpić objawy niedożywienia.
Zbyt duża ilość witamin i minerałow może nasilić bol oraz przyspieszyć degenerację stawow. Dlatego tak ważne jest, aby dietę ułożył dla nas specjalista dietetyk.
 

Domena utrzymywana jest przez firmę Sesje.LIVE