Get Adobe Flash player

RODZAJE MASAŻY

MASAŻ KLASYCZNY
* Masaż relaksujący - przynosi ogólny relaks, zapewniając jednocześnie poprawę sprawności organizmu. Sprzyja pobudzaniu układu mięśniowego.
* Masaż sportowy - jest to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu wynikłe na skutek aktywności fizycznej. W przypadku kontuzji pomaga zawodnikowi wrócić szybciej do aktywności sportowej.

MASAŻ LECZNICZY
* Masaż w jednostkach chorobowych – zalecany przez lekarzy:  neurologów,  neurochirurgów, ortopedów po zdiagnozowaniu konkretnej jednostki chorobowej
np.: zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia, urazy, bóle, przeciążenia.
* Masaż limfatyczny - pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając stan organizmu.  W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i praca komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi i funkcjonowania organów wewnętrznych. Likwiduje obrzęki i wysięki, oczyszcza organizm
z toksyn.
* Masaż segmentarny - należy do grupy masaży wykonywanych na sucho, rękami masażysty. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. Masaż segmentarny znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

MASAŻ KOSMETYCZNY
* Masaż antycellulitowy - pobudza skórę do właściwego funkcjonowania zwalczając pokłady toksyn i cellulit, czyli chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Wykonywany jest z użyciem oliwek zawierających składniki aktywne, przyśpieszające likwidację cellulitu, zapewniając poprawę wyglądu skóry.
* Masaż wyszczuplający - polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej, która gromadzi się głównie na brzuchu, udach, biodrach i ramionach. Masaż rozbija komórki tłuszczowe, usuwając nadmiar tłuszczu i poprawia przemianę materii. Dzięki temu: modeluje sylwetkę ciała, ujędrnia i uelastycznia skórę.

* INSTRUKTAŻ ĆWICZEŃ
Nauka ćwiczeń gimnastycznych, które można wykonywać w domu. Służą one do rozluźniania mięsni, działają przeciwbólowo.

* KINESIOTAPING
Jest to nowa metoda leczenia w rehabilitacji. Materiałem stosowanym w tej metodzie jest elastyczna taśma (plaster) nałożona na skórę odpowiednią techniką. Grubość, ciężar i rozciągliwość taśmy, odpowiada właściwości skóry. Przepuszcza wodę i powietrze. Może być noszona stale od kilku dni do kilku tygodni.
Nie powoduje uczuleń skórnych. Działanie taśmy polega na zmniejszeniu bólu, usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne, wspomaga pracę mięśni (zmniejsza, zwiększa i normalizuje napięcie), koryguje pozycję stawu, zwiększa zakres ruchu, zmniejsza stany zapalne.

Dział Rehabilitacji w NZOZ WAN-DO-MED w Sanoku  tworzą :
- mgr fizykoterapii
- technik masażysta (I, II, III, stopień masażu leczniczego)


Rehabilitacja NZOZ WAN-DO-MED
SANOK, ul. Pogodna 1
Rejestracja telefoniczna: 793 026 889
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 20:00
sobota: 8:00 - 20:00

 

Domena utrzymywana jest przez firmę Sesje.LIVE