Get Adobe Flash player
Strona główna Gabinet Pielęgniarki

lek. med. ANNA WIETCHY  (lekarz jest niedostępny do końca Marca 2019 roku)

DIABETOLOG - specjalista chorob wewnętrznych i diabetologii

Przyjmuje: we wtorki od godz. 15.15 - 18.30 (po uprzedniej rejestracji pod numerem tel: 793 026 889)
Cena konsultacji: 100 PLN

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmujaca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

Cukrzyca stanowi całą grupę chorob metabolicznych charakteryzujacych się hiperglikemią (podwyższonym poziomem cukru we krwi) wynikajacą z defektu produkcji lub działania insuliny hormonu wydzielanego przez komorki beta trzustki.

Specjalista diabetolog zajmuje się leczeniem pacjentow chorych na cukrzycę rożnego typu (cukrzyca młodzieńcza, cukrzyca dorosłych, cukrzyca ciężarnych
i cukrzyca wtorna) oraz innych zaburzeń o podłożu metabolicznym ze szczegolnym uwzględnieniem stanow naglących (śpiączki). Podejmuje także działania na rzecz promocji zdrowia i zapobiegania chorobom metabolicznym.

Rozpoznanie opiera się na badaniu internistycznym chorych (podmiotowe i przedmiotowe), ktore ukierunkowane jest na zaburzenia gospodarki węglowodanowej, a także w oparciu o przeprowadzone badania, na podstawie ktorych rozpoznawany jest typ choroby oraz stopień jej zaawansowania (oznaczanie glikemii, ketonurii, proby czynnościowe nerek, badanie dna oka).

Przewlekła hiperglikemia wiąźe się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynnośći i niewydolnością rożnych narządow, szczegonie oczu, nerek, nerwow, serca i naczyń krwionośnych.